Publikacje
- Jednak można mimo niepełnosprawności odkryć radość!
-
Poniżej znajdziecie artykuł, esej, dobrą radę, a właściwie małe świadectwo osoby niepełnosprawnej.
O tym jak żyć z niepełnosprawnością i odkrywać radość życia!
Dla tak zwanych "zdrowych" jak mówi autor, to będzie takie spotkanie z niepełnosprawnością, dla niepełnosprawnych dobry przykład na życie - po prostu.
Autor jest członkiem Klubu Integracyjnego "Jesteśmy aktywni" działającego przy pajęczańskim PCPR. Artykuł jest przykładem działalności klubowiczów, bycia człowiekiem aktywnym!
Zachęcamy do przeczytania w całości!
Pod artykułem wersja pdf, a tutaj jeszcze link do ciekawego filmu, który jest przykładem pomocy jaką autor niesie innym niepełnosprawnym film1
- czytaj dalej
- Telefon komórkowy - przyjaciel czy wróg?!
-
Uzależnienie od nowoczesnych urządzeń technicznych takich jak telefon komórkowy jest zjawiskiem nowym i jeszcze mało znanym w społeczeństwie. Termin uzależnienie kojarzy się przede wszystkim z niekontrolowanym zażywaniem pewnych substancji takich jak alkohol, narkotyki czy papierosy lecz mało kto ma świadomość, iż w czasach tak szybkiego rozwoju technologicznego, dostępności na rynku coraz to nowszych urządzeń można wpaść w zależność od nich.
- czytaj dalej
- Dzieci na dopalaczach - a kiedyś była tylko oranżada
-
- Dopalacze, speddy, czyli popularne dziś „energy drinki” to jedno z największych niebezpieczeństw dla młodego pokolenia. Niby to taka mocniejsza cola, jednak to coś więcej, zgodnie z najnowszymi badaniami i obserwacjami to wstęp do późniejszych problemów z substancjami odurzającymi.
- czytaj dalej
- Mediacja – co to jest?
-
Mediacja można powiedzieć jest rozmową prowadząca do konkretnych wyników, rozstrzygnięć, rozmową dwóch stron, którą prowadzi postronny mediator.
Często strony konfliktu nie potrafią nie tylko dojść do kompromisu, ale wogóle zacząć rozmawiać, wcześniejsze konflikty doprowadziły do stanu ciągłej agresji i niechęci, żadne argumenty którejkolwiek ze stron nie są brane przez skłóconych pod uwagę.
- czytaj dalej
- Dlaczego dzieci uciekają?
-
Bo czują złość do rodziców, gdy uważają, że są lekceważone, osamotnione, wtedy pojawia się myśl o ucieczce.
Ciekawy, krótki artykuł o ucieczkach dzieci, powodach i konsekwencjach.
ciąg dalszy na stronie nieuciekaj.pl
- Cyberprzemoc - agresja w innym wymiarze
-
- Dzisiejsze wychowanie różni się znacznie od tego, czego doświadczali jako dzieci dzisiejsi rodzice. Świat się zmienił, nabrał dużego przyspieszenia, dziś rodzic musi się multimedialnie dokształcać, aby nadążyć za swoimi dziećmi, nie stracić z nimi dobrego kontaktu. Niestety w większości rodzice popełniają błąd wychowawczy mogący być w przyszłości sporym problemem. Kupują swoim pociechom to czego sami nie mieli coś „naj”, a co dziś jest „naj”?
- czytaj dalej
- Turnus rehabilitacyjny a pobyt w sanatorium – podstawowe różnice.
-
- Większość osób myli te dwie formy rehabilitacji. Zasadnicza różnica między turnusem a sanatorium polega na innych źródłach dofinansowania, pewnych różnicach w odniesieniu do adresatów pomocy oraz innych rodzajach rehabilitacji realizowanych w ramach turnusu rehabilitacyjnego i w sanatorium.
- czytaj dalej
- Przemoc pisana inaczej - historie które napisało życie.
-
- Dom, taki jakich wiele, dla jednych skromnie, dla innych biednie, pozornie cicho. W domu matka z trudem radząca sobie z codziennością, ojciec wciąż poza domem przy dorywczej pracy, a w pokoju cała gromada biegających dzieci. Każdego dnia są zwykłe problemy, za co zrobić zakupy, jak kupić dzieciom przybory do szkoły, czy starczy na lekarstwa dla najmniejszej pociechy? Rodzice korzystają z gminnej pomocy społecznej, często zagląda tutaj pracownik PCPR-u, czasem dzielnicowy, wydaje się że wszystko idzie ku lepszemu.
- czytaj dalej
- Niepełnosprawność - smutny streotyp naszego społeczeństwa
-
- Wielu mieszkańców naszego kraju nadal żyje w przeświadczeniu, że niepełnosprawność jest karą za grzechy i obawia się osobistych spotkań z niepełnosprawnymi, obdarzając ich litością i współczuciem. Nasuwa się pytanie, co należy zrobić, aby w naszej polskiej świadomości powstał adekwatny obraz osoby niepełnosprawnej, a nie obraz niepełnosprawności. Uprzedzenia i stereotypy są to silne zakorzenione twierdzenia na temat różnych osób czy grup społecznych, w tym także na temat niepełnosprawnych i niepełnosprawności. Walka z nimi jest bardzo trudna i wymaga przede wszystkim zmiany postaw tych osób, które posługują się stereotypowym postrzeganiem różnych elementów życia człowieka
- czytaj dalej
- Rodzina w świecie XXI wieku.
-
- Polska rodzina może się wydawać fenomenem w skali krajów europejskich, ponieważ jest oparta na wartościach takich jak miłość, odpowiedzialność, wiara, tradycja. Tych wartości brakuje w zachodniej europie, tamtejsze rodziny zagubiły umiejętność ich przekazywania młodemu pokoleniu. Tak polską rodzinę mogą ocenić nasi sąsiedzi szczególnie z zachodniej strony. Integracja z krajami unii europejskiej była dla polskiej rodziny wyzwaniem, nadzieją i zagrożeniem jednocześnie.
- czytaj dalej
- Czy dom rodzinny można zastąpić?
-
- Rodzinny dom to dla większości z nas zawsze miłe i ciepłe wspomnienie o beztroskich latach pod opieką rodziców, którzy wydawało się, wszystko mogą i zawsze będą kochać. Niestety takie wspomnienia nie dotyczą wszystkich. Wiemy z gazet, telewizji o trudnych do wyobrażenia sytuacjach, domach, gdzie dzieci żyją w nędzy, strachu, ich życie kończy sie czasem tragicznie. Tak nie może być, możemy pomóc, przede wszystkim naszą postawą, wyczuloną na krzywdę drugiego człowieka, a zwłaszcza dziecka.
- czytaj dalej
Licznik odwiedzin: 1603605
Ogłoszenia
"Skoro spotkały mnie w życiu rzeczy dobre, dlaczego mam nie przyjąć tych złych? "
Najczęściej czytane
Pobierz pliki
Kalendarium
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: | 99 |
Wczoraj: | 909 |
Przedwczoraj: | 342 |
W obecnym miesiącu: | 2047 |
W poprzednim miesiącu: | 14359 |
Razem: | 1603605 |