PCPR Pajęczno

Aktualności

Strona   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30  

PCPR u prezydenta RP
prezydent
Na zaproszenie Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pajęcznie Damian Makos uczestniczył w debacie dot. nowych uzaleznień niechemicznych.
czytaj dalej
Strona PCPR przyjazna niedowidzącym
j0438498[1]

Na stronach PCPR wprowadzono nową funckję która pozwala powiększyć czcionkę czytanego artykułu.

Jest to znaczne ułatwienie dla czytających, którzy mają problemy ze wzrokiem.

Aby uruchomić nalezy najechać myszką na znaczek " A A A " znajdujący się u góry każdego artykułu i kliknąć wybraną wielkość litery. Spowoduje to zwiększenie czcionki do wybranej wielkości litery.

Mediacja w PCPR
plakat2

W siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pajęcznie w ramach ogolnopolskiej Kampanii Mediacyjnej w dniach od 6 do 20 grudnia będzie można skorzystać z bezpłatnej pomocy mediatora.

 

 

czytaj dalej
03 grudnia - Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych
j0407858[1]

Święto zostało ustanowione 16 lat temu przez ONZ i dzięki temu pamiętamy, że sporą część kazdego społeczeństwa stanowią osoby niepełnosprawne, w Polsce jest to 13 % mieszkańców. Pamiętajmy o nich nie tylko w tym dniu, miejmy świadomość, że niepełnosprawność to nie tylko wózek i biała laska, największa liczba osób niepełnosprawnych choruje na choroby układu krażenia. Często osoby są niepełnosprawne, ale my o tym nie wiemy. Umiejmy się wczuć w ich sytuację, miejmy więcej wyrozumiałości na codzień.

Z okazji kolejnego Dnia Osób Niepełnosprawnych życzymy wszystkim niepełnosprawnym spotykania na swojej drodze ludzi prawdziwie życzliwych.

czytaj dalej
21 Listopada Dniem Pracownika Socjalnego
j0437128[1]

Kolejny już rok 21 listopad to Dzień Pracownika Socjalnego i całej branży pomocy społecznej. Osoby wykonywujące zadania pracownika socjalnego, czy to w osrodku pomocy społecznej, powiatowym centrum czy domu pomocy pracują z tymi najbardziej pokrzywdzonymi, ktorzy samodzielnie nie dają rady codzienności. To trudne obowiązki, bo i ludzie dla których codziennie pracujemy borykają się z dużymi życiowymi kłopotami, ale po to własnie jest pracownik socjalny, aby pomagał rozwiązywać te życiowe rozterki.

Z okazji święta życzymy całej branży dużo sił na codzienne zmagania, nieustającej chęci do pomagania, wiele cierpliwości dla drugich i prawdziwej zawodowej satysfakcji.

Dzieci na dopalaczach – a kiedyś była tylko oranżada
j0438847[1]
Dopalacze, speddy,  czyli popularne dziś „energy drinki” to jedno z największych niebezpieczeństw dla młodego pokolenia. Niby to taka mocniejsza cola, jednak to coś więcej, zgodnie z najnowszymi badaniami i obserwacjami to wstęp do późniejszych problemów z substancjami odurzającymi.
czytaj dalej
Telepraca i warcaby sposobem na życie!
j0403736[1]

Poniższy artykuł można by zatytułować i streścić tak "Jestem niewidomy, ale to w sumie żaden problem, pracuję, uprawiam sport, jestem aktywny, a to tylko część tego co potrafię."

Zachęcamy do ciekawej lektury.

Jestem osobą, która od urodzenia miała problemy ze wzrokiem, a od kilkunastu lat jestem całkowicie niewidomy. Swoją przygodę z warcabami i szachami, jako zawodnik, rozpocząłem kilka lat temu.

 

czytaj dalej
Mediacja – co to jest?
j0361044[1]
Polityka społeczna państwa stara się wyjść naprzeciw potrzebom społecznym. Coraz częściej jednak ludzie nie potrafią się porozumieć, sprawy sporna często trafiają do sądów. Szczególnie trudne do rozstrzygnięcia są sprawy rodzinne. Dziś w sądzie coraz częściej można spotkać się z instytucją mediatora.Więcej o funkcji i rodzajach mediacji w dziale publikacje.  
Ferie z fundacją
Biebrzanski-Park-Narodowy_imagelarge
Fundacja radia ZET od kilku lat działa na polu rodzicielstwa zastępczego. W roku 2010 zamierza m.in. zorganizować ferie dla dzieci z rodzin zastępczych niespokrewnionych i z rodzinnych domów dziecka w pięknych okolicach biebrzańskiego parku narodowego.
czytaj dalej
III Ogólnopolskie Formum PCPR w Solcu
Zdjęcie0497

W Solcu, odbywa sie ogólnopolskie spotkanie PCPRów. Jest to spotkanie środowiska osób kierujących pomocą społeczną w skali powiatu.

Tematem Forum jest tworzenie i rozwój standartów usług pomocy i integracji społecznej, podczas spotkania będzie obecny przedstawiciel ze strony Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

czytaj dalej
Ulga podatkowa dla rodziców zastępczych
j0439575[1]

W przyszłym roku po raz pierwszy rodzic zastepczy rozliczając sie z Urzędem Skarbowym za rok 2009, będzie mógł skorzystać z ulgi podatkowej na dziecko. Utawodawca umożliwił to zmieniając ustawę o PIT.

Cieszy fakt, iż wprawdzie po niewczasie, ale jednak rodziny zastepcze zostały w końcu potraktowane jak każda zwykła rodzina w Polsce.

Link do artykułu o uldze na dziecko tutaj.

30 lat minęło - uroczystość środowiska niewidomych
images[9]

15 października to dzień szczególny, to dzień "białej laski", 30 lecie powstania pajęczańskiego Koła Polskiego Związku Niewidomych oraz 30 lecie działalności w Związku prezes pajęczańskiego Koła Pani Haliny Roszczyk, a także rok 2009 to dwusetlecie powstania alfabetu Braila.

czytaj dalej
Niepełnosprawność - smutny stereotyp naszej społeczności
j0432711[1]
W dziale publikacje nowy artykuł dot. niepełnosprawności. Są w nim wskazane nasze zaniedbania, stereotypy niepełnosprawności, wyrobione postawy, które zniekształcają nam obraz osoby niepełnosprawnej, tak że nie widzimy już zwykłego człowieka ale tylko jego niepełnosprawność. Zachęcamy do zapoznania się z publikakacją.
Strona   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30  
  Created by ARISCO
Copyright © 2011 PCPR Pajęczno. Wszelkie prawa zastrzeżone  

Licznik odwiedzin: 1603635


 

"Skoro spotkały mnie w życiu rzeczy dobre, dlaczego mam nie przyjąć tych złych? " 

 

as

Jesteśmy aktywni

 

 

 

 

 


 

 

Kalendarium

Najbliższe święta
więcej

Licznik odwiedzin

Dzisiaj: 129
Wczoraj: 909
Przedwczoraj: 342
W obecnym miesiącu: 2077
W poprzednim miesiącu: 14359

Razem:

1603635

Mapa