PCPR Pajęczno

Aktualności

Strona   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30  

Środki PFRON znów niewielkie
j0242001[1]

Środki funduszu PFRON, które otrzymuje powiat na realizację zadania rehabilitacji osób niepełnosprawnych kolejny rok z rzędu są pomniejszane. Obecnie kwota jest o 50 procent niższa niż w latach ubiegłych.

czytaj dalej
Ogłoszenie o koszcie utrzymania mieszkańca w Domu Pomocy Społecznej w Bobrownikach w roku 2010
ŁUW

Dnia 20 lutego 2010 roku w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego o numerze 51, pozycja 402 zostało opublikowane ogłoszenie Starosty Pajęczańskiego w sprawie ustalenia miesięcznego kosztu utrzymania mieszkańca w Domu Pomocy Społecznej w Bobrownikach w 2010 r.

czytaj dalej
Ogłoszenie o koszcie utrzymania dziecka w Rodzinnym Domu Dziecka w Kiedosach w roku 2010
ŁUW

Dnia 20 lutego 2010 roku w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego o numerze 51, pozycja 401 zostało opublikowane ogłoszenie Starosty Pajęczańskiego w sprawie ustalenia miesięcznego kosztu utrzymania dziecka w placówce opiekuńczo-wychowawczej na terenie powiatu pajęczańskiego w 2010 r.

czytaj dalej
Wykaz instytucji pomocowych z terenu powiatu pajęczańskiego
j0441523[1]

W załączniku do pobrania znajduje się wykaz danych teleadresowych instytucji oraz organiazacji działających na terenie powiatu pajęczańskiego w zakresie szeroko rozumianej pomocy społecznej.

Jeśli Twoim zdaniem występują błędy lub braki prosimy o kontakt pcpr.paj@wp.pl

 

czytaj dalej
Cyberprzemoc - nowy wymiar agresji
j0433180[1]

W dziale publikacje zamieszczamy artykuł dotyczący nowych form przemocy, która staje się dziś najczęściej stosowaną w szkołach. Dotyka co piątego ucznia i jeśli nie przyjrzymy się jej dokładnie wydaje się dość niewinnym zjawiskiem. Jednak cyberprzemoc, pomimo dość nowoczesnie brzmiącej nazwy jest to zjawisko niebezpieczne i bardziej powszechne niż nam się wydaje.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem.

Tutaj link do publikacji

Twoje niepełnosprawne dziecko ma prawo do nauki!
j0439573
W każdym rodzaju szkoły i również w przedszkolu mogą powstawać klasy integracyjne. Rozwiązanie w postaci klasy integracyjnej zdecydowanie zwiększa szansę dziecka niepełnosprawnego na prawidłowy tok nauki. Każde niepełnosprawne dziecko ma prawo do nauki w przedszkolu i szkole ogólnodostępnej zgodnie ze swoimi indywidualnymi potrzebami. Takie prawo daje ustawa o systemie oświaty. Dyrektor danej placówki oświatowej podejmuje decyzję o powstaniu klasy integracyjnej, zgodnie z potrzebami dzieci, możliwościami kadry nauczycielskiej, budynku szkoły itp.
czytaj dalej
Hej tato - co Ty na to!
logo-tato-net-plansza-pomaranczowa
Serwis internetowy dla taty? Czemu nie! Witryna www.tato.net proponuje nowoczesnym ojcom wiele interesujących propozycji, które mogą się stać inspiracją do bycia lepszym rodzicem.
czytaj dalej
Promujemy rodzicielstwo zastępcze z fundacją Happy Kids
przytul

Fundacja Happy Kids od kilku lat promuje ideę rodzicielstawa zastępczego. Tworzą ją ludzie, którzy potrafią w praktyce zainspirować, zachęcić, przekonać do włączenia się w dobre dzieło pomocy dzieciom.

Pomoc dziecku, które pozbawione zostało rodzinnego ciepła jest szczególnym dziełem, z pewnością trudnym, ale jeśli jest to zadanie udane, miłość i wdzięczność okazana przez dziecko jest niewymierna.

 

czytaj dalej
Dobre projekty reklamują się same
j0433027[1]

Kolejny rok Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pajęcznie realizuje projekt aktywizacji osob niepełnosprawnych. Zachęcamy do zapoznania sie z artykułem, który można nazwać reklamą projektu "Jesteśmy aktywni" i przypominamy że rekrutacja do projektu na rok 2010 trwa.

Jeśli Jesteś osobą niepełnosprawną, a nie masz pewności czy możesz być uczestnikiem projektu, ten artykuł napisany przez uczestniczkę projektu rozwieje Twoje wątpliwości.

Kliknij tutaj aby przeczytać artykuł.

Świadczenie pielęgnacyjne należne bez względu na dochód.
j0439315[1]

Rodziny, opiekujące się niepełnosprawnymi dziećmi mogą odetchnąć.

W 2010 roku weszły w życie przepisy zmieniające ustawę o świadczeniach rodzinnych. Osoby ubiegające się o świadczenie pielęgnacyjne nie będą już musiały przedstawiać swoich dochodów.

czytaj dalej
Wzory wniosków do pobrania
j0323743[1]

W dziale Niepełnosprawni zamieszczono aktualne wzory wniosków dot. dofinansowań z funduszu PFRON.

Wzory wniosków do druku można pobrać tutaj.

Świąteczne życzenia
j0440090[1]

Pięknych, radosnych

pełnych pogody ducha,

zdrowych, rodzinnych,

dobrze przeżytych

Świąt Narodzenia Pańskiego,

aby Boże Dziecię zagościło w sercu.

Wszelkiej pomyślności w Nowym Roku,

 aby był lepszy od poprzedniego,

                               a gorszy od następnego.

                    życzą

Damian Makos - kierownik PCPR oraz wszyscy pracownicy

Wesołych Świąt!!!

 

Spotkanie wigilijne w Środowiskowym Domu Samopomocy w Bobrownikach
Zdjęcie0541

Corocznie młodzież korzystająca ze wsparcia Środowiskowego Domu przygotowuje piękne dekoracje bożonarodzeniowe, tradycyjne już prezenty dla gości i przedstawienie jasełkowe. W wigilijnym biesiadowaniu oprócz pracowników Domu, rodziców uczestników wziął również udział przedstawiciel PCPR - Damian Makos. Tradycyjnie już wszyscy uczestnicy wzięli udział w jasełkach, po których zaprosili do wspólnej wigilii. W tej ciepłej atmosferze nie zabrakło wspólnych rozmów i życzeń.

Wszystkim uczestnikom zajęć Środowiskowego Domu w Bobrownikach wraz z rodzinami życzymy pięknych, radosnych, napełnionych nadzieją Śwąt Narodzenia Pańskiego  

Wesołych Świąt!

Wigilia w Kiedosach
Zdjęcie0518

Już po raz ósmy w Rodzinnym Domu w Kiedosach odbyła się wigilia, w której uczestniczył również kierownik PCPR - Damian Makos. Była uroczysta kolacja, łamanie opłatkiem, jasełka przygotowane przez uczniów szkoły z Raciszyna, kolędy i oczywiście prezenty. Cieszy fakt, że w życie Domu włączają się uczniowie, nauczyciele, radni, bo w tym szczególnym czasie mieszkańcy Domu nie powinni i nie są sami.  

Wszystkim dzieciom życzymy dobrych i spokojnych Świąt, poczucia że są kochane i potrzebne.

Wesołych Świąt

Strona   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30  
  Created by ARISCO
Copyright © 2011 PCPR Pajęczno. Wszelkie prawa zastrzeżone  

Licznik odwiedzin: 1618528


 

"Skoro spotkały mnie w życiu rzeczy dobre, dlaczego mam nie przyjąć tych złych? " 

 

as

Jesteśmy aktywni

 

 

 

 

 


 

 

Kalendarium

Najbliższe święta
więcej

Licznik odwiedzin

Dzisiaj: 109
Wczoraj: 303
Przedwczoraj: 263
W obecnym miesiącu: 3297
W poprzednim miesiącu: 13673

Razem:

1618528

Mapa