PCPR Pajęczno

Aktualności

Strona   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30  

ZARPOSZENIE
naklejki1

W dniu 19 września w pajęczańskiej hali sportowej przy gimnazjum odbędzie się impreza integracyjna przygotowana przez uczestników projektu "Jesteśmy aktywni" relizowanego przez PCPR w Pajęcznie.

Uczestnicy przygotowali program skierowany przede wszystkim do dzieci, dlatego szczególnie zaproszeni są rodzice z dziećmi.

 W załączeniu zaproszenie na imprezę integracyjną.

czytaj dalej
Chcesz pracować w telewizji - to możliwe!
MC900439254[1]

Fundacja "Dzieci - dzieciom" wraz Wyższą Szkołą Pedagogiczną w Warszawie proponuje niepełnosprawnej młodzieży udział w projekcie "e-szansa". W ramach projektu udział m.in. w profesjonalnym szkoleniu komputerowym oraz współudział w tworzeniu internetowej telewizji, udział w szkoleniach również dla opiekunów.

Wydaje się to ciekawą propozycją dla niepełnosprawnej młodzieży. Szczegóły na stronie organizatora, link do strony poniżej.

Link do strony organizatora.

Kolejna dobra strona dla dorego rodzica!
MP900430910[1]

Serwis www.dobryrodzic.pl to kolejna bardzo ciekawa propozycja dla rodziców.

Wiele porad, dobrze podana wiedza, ciekawe przykłady, a przede wszystkim naprawdę duża baza linkow do ciekawych stron dla mamy, taty i dziecka.

czytaj dalej
Pełnomocnik - wyborczą pomocą dla osób niepełnosprawnych
MC900301314[1]

Polskie prawo wyborcze zaczyna dostrajać się do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pierwszym krokiem był obowiązek wyznaczenia w gminie lokalu wyborczego dostosowanego do osób niepełnosprawnych, a teraz już od wyborów prezydeckich osoby niepełnosprawne z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu moga głosować bez wychodzenia z domu.

czytaj dalej
Potrzebna pomoc finansowa dla powodzian
bilde[1]

Starosta powiatu puławskiego zwócił się o pomoc finansową dla terenów, które ucierpiały na terenie powiatu w tegorocznej powodzi. W powiecie woda przerwała wał przeciwowodziowy i zalała kilka miejscowości, pod wodą znalazło się kilkaset gospodarstw, ponad tysiąc hektarów pól, ewakuowano kilkaset osób. Oszacowane straty to ponad 9 mln zł.

 

czytaj dalej
Rozpoczęcie projektu "Jesteśmy aktywni 2010"
logo_aktywni_wybrane
W dniu 24 czerwca rozpoczyna się pierwsze działanie otwierające realizację projektu "Jesteśmy aktywni" prowadzonego przez Powiatowe Cemtrum Pomocy Rodzinie w Pajęcznie. W tym roku aktywizacją zostaną objęte 32 osoby, w tym 29 osób niepełnosprawnych, które wezmą udział w szkoleniach, turnusach rehabilitacyjnych, zostanie zorganizowana również impreza integracyjna. 
czytaj dalej
Akcja "Pomóżmy powodzianom" - podsumowanie
MP900433140

„W obliczu tragedii - człowiekiem jest ten, który potrafi pomóc choćby jednemu.” Akcja pomocy powodzianom prowadzona Przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pajęcznie oraz Parafię pw.Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie zakończyła się sukcesem.

W wyniku akcji zbiórki pomocy poszkodowanym przez powódź, w ciągu zaledwie trzech tygodni, w punkcie zbiórki zorganizowanym przy Kościele Narodzenia w Pajęcznie udało się zebrać ponad trzy tony pomocy.
czytaj dalej
Napisali o nas.
dziennik łódzki

W Dzienniku Łódzkim w dniu 15 czerwca znalazł się krótki artykuł dot. akcji "Pomóżmy powodzianom" prowadzonej przez PCPR wraz z parafią pw.Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie.

Artykuł z gazety w załączniku. 

czytaj dalej
Pomoc rzeczowa dotarła do powodzian w Chełmie Śląskim i gminie Bojszowy.
Zdjęcie0825

W dniu 15 czerwca 2010r. drugi transport pomocy dla powodzian został przekazany poszkodowanym. Pomimo krótkiego czasu zbiórki, bo było to jedynie sześć dni, udało się zebrać więcej darów niż  te, które przekazano do Kędzierzyna i Landzmierza w pierwszym transporcie.

Chemia, środki owadobójcze, osprzęt do oprysków, środki czystości, płyny, proszki, ubrania, środki dezynfekcyjne, woda butelkowana, wiadra, mopy, buty i rękawice robocze itp., łacznie około 1,65 tony pomocy, zostało przekazane poszkodowanym w Chełmie Śląskim i gminie Bojszowy.

czytaj dalej
Punkt zbiorki pomocy dla powodzian znów sie zapełnia
Zdjęcie0782

Główny punkt zbiórki pomocy dla poszkodowanych w powodzi przy kościele Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie znów zapełnia się darami mieszkańców powiatu. Znaczną część darów w dniu wczorajszym dostarczyła gmina Rząśnia. Wciąż osoby indywidualne przynoszą pomoc. Obecnie najbardziej potrzebne są środki dezynfekcyjne.

 

czytaj dalej
Zbiórka pomocy rzeczowej trwa nadal !!!
1[1]

Do 13 czerwca 2010r. /niedziela/ trwa akcja zbierania pomocy poszkodowanym w powodzi.

Do głównego punktu zbiórki przy nowym kościele Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie można nadal każdego dnia przynosić pomoc rzeczową.

Gminy powiatu pajęczańskiego z zaangażowaniem włączyły się w akcję pomocy powodzianom, z niektórych gmin pomoc już została dostarczona i w dniu wczorajszym przetransportowana do poszkodowanych w Kędzierzynie - Koźlu i Landzmierzu, inne nadal prowadzą zbiórkę. 

Wśród mieszkańców Gminy Rząśnia nadal zbierana jest pomoc rzeczowa przez szkoły, natomiast sam personel urzędu gminy z własnej inicjatywy ogłosił zbiórkę wśród swoich pracowników.

Apelujemy o dalsze zaangażowanie, powodzianie liczą na naszą pomoc!

UWAGA!!! obecnie najpotrzebniejsze są środki dezynfekcyjne.

 

Pomoc dotarła do powodzian w Landzmierzu i Kędzierzynie - Koźlu
101_5285

W dniu 8 czerwca 2010 roku pomoc z terenu powiatu pajęczańskiego, dostarczana do punku zbiórki przy parafii pw.Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie w ramach akcji pomocy powodzianom pod patronatem Starosty Pajęczańskiego, została przetransportowana do osób poszkodowanych przez powódź z terenu Kędzierzyna - Koźla oraz Landzmierza.

Około półtora tony darów - przede wszystkim środki czystości, środki higieniczne, ubrania robocze, koce, pościel, również żywność, zostały przekazane do Oddziału PCK w Kędzierzynie - Koźlu oraz bezpośrenio mieszkańcom wioski Landzmierz poprzez ręce Pani sołtys.

czytaj dalej
Napisali o nas
logo_kulisy

W tygodniku Kulisy z dnia 08 czerwca ukazał się apel "Pomóżmy powodzianom", dzięki temu informacja o zbiórce pomocy rzeczowej dla osób poszkodowanych w powodzi trafi do szerszego kręgu mieszkańców. Akcja trwa do 13 czerwca 2010r.

Dziękujemy za opublikowanie apelu.

W załączniku treść ogłoszenia.

czytaj dalej
Pomoc niepełnosprawnym powodzianom
tn01338_[1]

W tegorocznej powodzi, w ktorej ucierpiało wielu ludzi, ucierpiały również osoby niepełnosprawne, nie możemy zapominać, że im trudniej uzyskć pomoc. Dlatego dla nich PFRON ogłosił specjalnych program pomocy.

W załącznikach poniżej szczegółowe informacje o możliwościach uzyskania pomocy PFRON oraz wniosek pomocowy do pobrania.

 

czytaj dalej
Strona   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30  
  Created by ARISCO
Copyright © 2011 PCPR Pajęczno. Wszelkie prawa zastrzeżone  

Licznik odwiedzin: 1603615


 

"Skoro spotkały mnie w życiu rzeczy dobre, dlaczego mam nie przyjąć tych złych? " 

 

as

Jesteśmy aktywni

 

 

 

 

 


 

 

Kalendarium

Najbliższe święta
więcej

Licznik odwiedzin

Dzisiaj: 109
Wczoraj: 909
Przedwczoraj: 342
W obecnym miesiącu: 2057
W poprzednim miesiącu: 14359

Razem:

1603615

Mapa