PCPR Pajęczno

Aktualności

Strona   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30  

Chroń dziecko przed "złym dotykiem"
przylacz

Co siódme dziecko w Polsce doznaje jednej z form przemocy seksualnej. W znacznej większości sprawcami przemocy są najbliźsi członkowie i przyjaciele rodziny. 

Dowiedz się więcej o objawach przemocy seksualnej u dziecka, sposobach ochrony i pomocy!

strona www.zlydotyk.pl przybliża tę trudną i wstydliwą tematykę.

Pamiętaj że ratując dziecko ratujesz świat! 

Kochanie nie uciekaj - porozmawiajmy!
logo_nu_md[1]

Nie uciekaj - ucieczka to nie rozwiązanie!

Witryna www.nieuciekaj.pl to strona skierowana do rodziców dzieci, które decydują się na ucieczkę z domu.

To strona również dla dzieci ktore uciekają.

Ucieczki, tzw. "gigant" to trudny problem, nadal społecznie wstydliwy. Nie bojmy się pytać, nie bójmy się szukać rozwiązania. Ucieczka nie jest rowiązaniem problemów w żadnym wieku.

3 grudnia - Dzień Osób Niepełnosprawnych
11

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych obchodzony jest od 1922 roku. Nie jest to święto, jest to dzień który ma przypominać, że ważną i integralną częścią każdej społeczności są osoby niepełnosprawne.

Starajmy się nie zapominać o nich na codzień, bo żyją obok nas i chcą być trsaktowani zwyczajnie. Ten grudniowy dzień i cały miesiąc, niech będzie dla każdego czasem,w którym pomyślimy o osobach niepełnosprawnych jak o pełnosprawnych społecznie sąsiadach, współpracownikch, mieszkańcach.

Rehamobil wspiera stowarzyszenia osób niepełnosprawnych.
logo rehamobil nowe

W dniu 6 grudnia 2010 r. o godz. 16.30 w pajęczańskim gimnazjum odbędzie się impreza mikołajkowa z upominkami dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej organizowana przez Stowarzyszenie "Nie jesteś sam". Dzieci i opiekunowie będą mogli uczestniczyć we wspólnej zabawie, posłuchać kolęd w wykonaniu  ogniska muzycznego. Punktem kulminacyjnym uroczystości będzie wizyta Św. Mikołaja, który przyniesie ze sobą prezenty dla każdego dziecka.

Impezę wspiera Rehamobil.

czytaj dalej
21 listopad Dniem Pracownika Socjalnego
MP900401779[1]

W tym roku to dzień wyjątkowy, bo jest to święto pomocy społecznej ale i dzień  wyborów samorządowych. Tak więc aspekt społecznościowy święta, dzięki wyborom, został w sposób specjalny wyróżniony. Wszyscy jesteśmy członkami naszych małych społeczności, za które jesteśmy odpowiedzialni.

czytaj dalej
Tomograf w Pajecznie!
Zdjęcie1257
W pajęczańskim szpitalu zamontowano tomograf. Na potrzeby pracowni tomograficznej zostały przeznaczone niewykorzystywane piwnice pod szpitalem. Cała infrastruktura pracowni tomograficznej jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.
czytaj dalej
Najnowocześniejszy w Europie autobus dla niepełnosprawnych zawitał do Pajęczna!
zalacznik_1369_m

Pajęczański PCPR jako pierwszy w Polsce umożliwił transport osób niepełnosprawnych tak profesjonalnym autokarem. Jest to autokar obecnie najnowocześniejszy na rynku usług transportowych nie tylko w Polsce ale i w Europie! 

Więcej na stronie projektu "Jesteśmy aktywni".

Ogólnopolskie forum PCPRów obraduje w Solcu.
Zdjęcie1246
Po raz czwarty 27go października w Solcu odbywa się ogólnopolska konferencja Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie. Głównym celem konferencji jest omówienie standardów pomocy i integracji społecznej. Zaprezentowane zostaną wyniki przeprowadzanego badania, w obradach uczestniczy przedstawiciel ministarstwa Polityki Społecznej Pani Krystyna Wyrwicka.
Radiowa promocja rodzin zastępczych.
logoRZW

Potrzeba niesienia miłości dzieciom osieroconym jest wciąż aktualna, dlatego razem z radiem ZW promujemy ideę rodzicielstwa zastępczego.

czytaj dalej
W 2011 roku rząd obcina środki PFRON dla osób niepełnsoprawnych!
MP900427740

Z planu finansowego PFRON na rok 2011 wynika, że znów powiaty otrzymają zmniejszone środki na rehabilitację i to aż o 80 milionów w skali kraju!

W stosunku do roku 2008 to już ponad 40 procent mniej pieniędzy! Jest to smutny fakt, że w dobie kryzysu oszczędza się na najbardziej potrzebujących.

15 października Święto Osób Niewidomych i Niedowidzących!
MC900412570[1]
15 października juz od kilkudziesięciu lat jest świętem dla osób niewidomych i niedowidzących, popularnie nazywanym Dniem Białej Laski. W tym dniu, szczególnie pamiętamy o osobach, które mają problemy ze wzrokiem, które muszą poznawać świat w sposób odmienny. Są wśród nas i pamiętajmy, że są ważną cześcią naszej społeczności. Na czas Waszego święta życzymy wszyscy wytrwałości i wiele ludzkiej życzliwości. Szczególne życzenia przekazujemy członkom Polskiego Związku Niewidomych, którzy działają w pajęczańskim oddziale Związku. 
Ciekawe szkolenie dla rodziców.
MP900427762[1]

Katolicki Ośrodek Adopcyjno - Opiekuńczy w Częstochowie organizuje ciekawe szkolenie dot. problematyki zespołu FAS/FAE. Tematyka jest warta zainteresowania.

czytaj dalej
To się nazywa integracja!
DSC_0016

W dniu 19 września odbyła się impreza integracyjna "Dzień aktywności". Była to udana inicjatywa uczestników projektu"JEsteśmy aktywni" realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pajęcznie.

Zobacz co było ciekawego! Link do relacji z imprezy poniżej.

Impreza integracyjna.

 

Znamy harmonogram imprezy
plakat

Już znamy harmonogram niedzielnej imprezy. Szzczegóły można zobaczyć tutaj.

Są już gotowe plakaty promocyjne, sczegóły na stronie www.jestesmyaktywni.pcpr.pl

Liczymy na Towje przybycie.

Bawmy się razem - bądźmy aktywni!

Strona   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30  
  Created by ARISCO
Copyright © 2011 PCPR Pajęczno. Wszelkie prawa zastrzeżone  

Licznik odwiedzin: 1603613


 

"Skoro spotkały mnie w życiu rzeczy dobre, dlaczego mam nie przyjąć tych złych? " 

 

as

Jesteśmy aktywni

 

 

 

 

 


 

 

Kalendarium

Najbliższe święta
więcej

Licznik odwiedzin

Dzisiaj: 107
Wczoraj: 909
Przedwczoraj: 342
W obecnym miesiącu: 2055
W poprzednim miesiącu: 14359

Razem:

1603613

Mapa